02. 02. 2022
(129/178)

Zúročte Vaše 2%

Srdečné pozdravy,

dúfame, že máte úspešný začiatok roka. Pred nami je podľa čínskeho kalendára rok vodného Tigra. V Číne je znamenie Tigra symbolom sily a magickej ochrany proti zlu. Ževraj, môžeme očakávať aj silné vlny radosti, nádeje a lásky. Prichádza tiež obdobie zmien, ktoré nám prinesú nové možnosti.

Neviem, či obdobie daňových priznaní, ktoré máme pred sebou, prinesie vlny radosti, no iste prinesie nové možnosti pre mimovládny sektor. V tomto období máme všetci možnosť rozhodnúť sa a adresne podporiť témy, aktivity a aktérov 2% z našich zaplatených daní z príjmu za rok 2021.

Je to mimoriadne dôležitý čas pre mimovládny sektor, pre ktorého je podpora z asignácie dane dôležitá. Preto Vás prosíme, zúročte Vaše 2% už zo zaplatenej dane z príjmu za rok 2021 tým, že ich poukážte niektorému z registrovaných príjemcov. Pre mimovládny sektor sú 2% zo zaplatenej dane z príjmu veľkou a potrebnou podporou! Prosíme, asignujte Vaše 2% pre niektoré občianske združenie alebo neziskovú organizáciu.

Ak sa rozhodnete podporiť ACEC, budeme Vám vďační. Máme záujem zhodnotiť Vaše 2% zo zaplatenej dane príjmu za rok 2021!  Získané finančné prostriedky vieme zúročiť napríklad aj:

  • vzdelávaním a podporovaním babíc, tehotných žien, matiek a detí z prostredia generačnej chudoby,
  • aktivitami pre seniorov a dokumentovaním ich pamäte,
  • podporou a prezentáciou rozmanitosti foriem kultúry.

Pre uľahčenie  asignácie, sme pripravili jednoduchý návod, ako nám, či inému subjektu, darovať 2%. Ak sa rozhodnente tento rok podporiť ACEC, na tomto linku nájdete predvyplnené tlačivo, ktoré môžete využiť, pokiaľ za Váš podáva daňové priznanie zamestnávateľ.

Ak ste zamestnanec, je potrebné zamestnávateľa požiadať o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň je potrebné do 15. februára 2022. Podať daňové priznanie, ak ste SZČO alebo si sami podávate daňové priznanie, a uhradiť Daň z príjmu je potrebné do 31. marca 2022. Zaslať Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov je potrebné do 30. apríla 2022.

Strácate sa v informáciách? Potrebujete poradiť s tlačivami? Máte otázky ohľadne ACEC a našich aktivít? Neváhajte nás kontaktovať, mailom office@acec.sk alebo telefonicky +421 948 108 730!

Máme nádej, že nový rok prežijete v zdraví a že Vám prinesie možnosti, ktoré Vás naplnia radosťou a spokojnosťou!

Ďakujeme za Vašu dôveru a podporu!

Magdaléna

Viac o asignácii dane sa dozviete na www.rozhodni.sk