26. 01. 2022
(128/178)

ACEC bol hosťom United Nations Delegations Womens’ Club

Prvým tohtoročným hosťom Dámskeho klub delegácií Organizácie Spojených národov – United Nations Delegations Womens’ Club (UNDWC) bola riaditeľka ACEC Magdaléna Rothová. Vystúpila s prezentáciou Prístup k riešeniu sociálnej inklúzie rómskych komunít Asociáciou pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu. 

Pozvanie na januárové stretnutie klubu prijalo viac ako štyridsať dám z celého sveta, členiek klubu. V priebehu dvojhodinového stretnutia prezentovala aktivity ACEC, situáciu rómskych komunít na Slovensku a prístupy ACEC k sociálnej inklúzii, ktorým sa ACEC venuje viac ako dve desaťročia.

Počas prvej hodiny virtuálneho poduajtia sa mali možnosť dámy zoznámiť s babicami, dopravnými asistentami aj oceňovaním Roma Spirit. „Nádherná a veľmi dojemná prezentácia. Ďakujem,” reagovala Ana Danchevska. „Ďakujem za veľmi dojemnú prezentáciu,” dodala Betty Robbins.

Záverečná hodinka patrila diskusii. „Ďakujem! Veľmi zaujímavý rozhovor! Oceňujem vzájomné zdielanie skúseností a perspektívy,” Tracey Tokuhama – Espinosa. „Ďakujem za túto poučnú diskusiu,” Cecilia Kelapile.

UNDWC je spoločenský klub pre delegátky OSN a manželky zástupcov delegátov misií. V UNDWC je zastúpená aj občianska spoločnosť. Patrónkou klubu je pani Catarina Vaz Pinto, manželka generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov Antonia Guterresa. Prezidentkou výkonného výboru je Andrea Mlynárová, manželka slovenského diplomata a stáleho predstaviteľa SR pri OSN v New Yorku Michala Mlynára.