03. 06. 2019
(75/178)

Ombudsmanka Patakyová prevzala záštitu nad Roma Spirit 2019

1. máj 2019, Bratislava

Už o pár týždňov vyhlásime 11. ročník Roma Spirit 2019. Ocenenie opätovne upriami pozornosť na osobnosti, organizácie a zamestnávateľov, ktorí dokážu realizovať projekty, ktoré prinášajú efektívne a fungujúce riešenia výziev nielen rómskej komunity.

Vyhlasovateľmi Roma Spirit 2019 sú Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Rozhlas a televízia Slovenska a Úrad splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre rómske komunity. Po prvýkrát sa bude Roma Spirit konať pod záštitou verejnej ochrankyne práv prof. Márie Patakyovej, PhD.

Verejnosť bude môcť navrhnúť na ocenenie svojich favoritov v siedmich kategóriách – Osobnosť, Kultúra, Obec a mesto, Spoločnosť a zamestnávateľ, Mimovládna organizácia, Médiá a Čin roka do polovice septembra. Záznam z galavečera odvysielala RTVS v decembri pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv. Za uplynulé ročníky bolo na ocenenie Roma Spirit nominovaných 1390 aktivít, projektov, organizácií a výnimočných osobností. Ocenenie si prevzalo 61 laureátov.

Vyzdvihovať a oceňovať reálne a úspešné projekty v oblasti zlepšovania životných podmienok Rómov považujeme za extrémne dôležité. Darí sa to vďaka systematickej podpore partnerov a sponzorov, ktorých každým rokom pribúda. Mediálna podpora Denníka N, či partnerstvo Ambasády Írska a Holandského kráľovstva sú jedny z mála noviniek, na ktoré sa toho roku tešíme. Pridať sa môžu všetci, ktorí veria, že tolerancia a dôstojný život je právo každého z nás!

Podporiť Roma Spirit môžete tu!