03. 06. 2019
(74/176)

GSK Slovensko získalo ocenenie Via Bona 2017 za podporu asistentov osvety zdravia na Luníku 9

Apríl 2017, Bratislava

Už osemnástykrát získali najzodpovednejšie firmy na slovenskom trhu ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2017. Teší nás, že medzi ocenenými na galavečeri 10. apríla 2018 v Starej tržnici bol aj náš dlhoročný partner GSK Slovensko. Spoločnosť GSK Slovakia zvíťazila v kategórii Dobrý partner komunity za realizáciu zdravotnej mediácie a šírenie zdravotnej osvety na Luníku 9.

Na neslávne slávnom košickom sídlisku sa vďaka dôvere a podpore GSK Slovensko venujeme zdravotnej mediácii už od roku 2012. Projekt a jeho aktivity sú úspešné v prostredí sociálne vylúčených komunít vďaka asistentom osvety zdravia, ktorí sami pochádzajú z dotknutej lokality. Vďaka svojej aktívnej snahe znížujú bariéry v prístupe k zdravotnej starostlivosti, zvyšujú zdravotnú gramotnosť a prispievajú k zlepšeniu so zdravím súvisiaceho správania svojich klientov. Naši šiesti asistenti osvety zdravia dobrovoľníci len v roku 2017 realizovali na Luníku 9 viac ako 18 300 intervencií.

Ocenenie prevzala generálna riaditeľka GSK Slovensko Andrea Kočišová a Paul van Hoof, ktorý stál pri zrode projektu pred desiatimi rokmi, v tom čase generálny riaditeľ GSK Slovensko.

Viac o ocenení si prečítate tu: