14. 12. 2021
(123/174)

Vianočná zbierka hračiek a kníh pre deti

Občianske združenie SPK Medveď po roku opäť vyhlásilo zbierku hračiek a detských kníh pre deti zo sociálne slabších rodín a tiež pre deti dlhodobo hospitalizované v nemocniciach. Nepotrebné, zánovné (ale nie zničené) hračky a knižky  odovzdávali darcovia v dňoch od 19. 11. 2021 do 6. 12. 2021.

Viac o zbierke OZ SPK Medveď si môžete prečítať TU.

OZ SPK Medveď sa rozhodlo aj tento rok podporiť rodiny zapojené v projekte Misia 1000.

Sociálne slabé rodiny si ani tento rok nemohli dovoliť kúpu darčekov pre svoje deti. Pandemická situácia zasiahla mnohých z nich a skomplikovala im zaobstarávanie životne dôležitých potrieb.

Spoločne s babicami sme vybrali lokality a rodiny, ktoré sa aktívne zapájajú do projektových aktivít a snažia sa o zlepšenie ich životnej situácie.

Pán Branislav Toporcer (OZ SPK Medveď) bol maximálne nápomocný a zbierku spoločne so mnou distribuoval do lokalít Rudňany – časť Zabíjanec a Markušovce dňa 14. 12. 2021.

Zbierka obsahovala hračky, detské knihy, dvd prehrávač, cd a dvd disky, detské oblečenie, hygienické potreby, detské kaše, umelú výživu pre deti.

Zbierku prevzali babice a v dňoch 14. 12 a 15. 12 ju distribuovali do rodín, obdarovaných bolo 84 detí.

(V Rudňanoch babice pani Dunková a pani Pačanová obdarovali cez 50 detí. V Markušovciach babica pani Holubová obdarovala cca 34 detí. Pani Holubovej sme odovzdali aj dvd prehrávač, ktorý bude využívať pri práci a aktivitách s deťmi)

Zbierka aj tento rok splnila hlavný cieľ, potešiť deti. Rodičia aj deti neskrývali radosť a darcom veľmi pekne  prostredníctvom babíc poďakovali.