16. 09. 2018
(60/174)

Nominujte svojho favorita na ocenenie Roma Spirit 2018 – zostávajú dva týždne!

Poznáte ľudí s dobrým srdcom a odhodlaním tento svet urobiť o čosi lepšie miesto pre nás všetkých? Nominute každú výnimočnú dušu na ocenenie Roma Spirit 2018!

„Za každou nomináciou je príbeh, niektoré sú také silné, že by mohli byť aj námetom na film. Ale predovšetkým je to o všímavosti jeden k druhému, ľudskej spolupatričnosti a energii vytvoriť niečo užitočné pre všetkých,“ vyhlásila Marta Gajdošíková riaditeľka Dvojky RTVS.

Ešte dva týžde zostávajú, počas ktorých každý, kto pošle nomináciu rozhodne o tom, kto si ocenenie jubilejného 10. ročníka Roma Spirit 2018 odnesie! Nominácie je môžné poslať poštou, e-mailom alebo vyplnením online formulár a priamo na webovej stránke do 30. septembra!

„Nominácie Roma Spirit sú príbehy, ktoré vo večerných správach neuvidíte. Rozprávajú o samosprávach, organizáciách, ľuďoch, firmách, ktorí sa neboja budovať lepšiu komunitu, kde Rómovia a majorita pracujú ako partneri a žijú spoločne,“ reagovala členka Prípravného výboru Roma Spirit a výskumníčka Zuzana Havírová.

Laureátov ocenenia v kategórii Obec a mesto, Osobnosť, Kultúra, Spoločnosť a zamestnávateľ, Mimovládna organizácia, Médiá vyberie medzinárodná Odborná porota. Laureátov špeciálnej kategórie Čin roka vyberie Porota Čin roka. 10. ročník Roma Spirit 2018 vyvrcholí vyhlásením laureátov ocenenia na slávnostnom galavečere 25. novembra 2018. Záznam z galavečera udeľovania ocenení uvedie už tradične RTVS.