30. 04. 2020
(93/179)

Adresná humanitárna pomoc pre ľudí v núdzi

Aktuálna situácia, ktorá nás všetkých zasiahla, nie je jednoduchá. Pandémia priniesla zdravotné riziká a jej negatívne ekonomické dôledky už pociťujú tí najchudobnejší a najohrozenejší z nás. Ľuďom a rodinám v núdzi pomôže preklenúť ťažké týždne a chrániť seba a svojich najbližších pred vírusom, chladom aj hladom humanitárna pomoc. Zbierka humanitárnej pomoci sa koná v Bratislave v dňoch 3.- 5. mája so zberným miestom v Bratislave.

Prostredníctvom projektu Misia1000 projektu pôsobia priamo v najchudobnejších komunitách v regióne Spišskej Novej Vsi asistentky zdravia -Babice. Aj v týchto dňoch pokračujú vo svojej misii a pomáhajú tehotným ženám, novorodencom a malým deťom. Zároveň úporne pomáhajú celej svojej komunite a sústreďujú svoju pozornosť na šírencie zdravotnej osvety a realizáciu preventívnych opatrení. Obyvatelia marginalizovaných komunít si uvedomujú vážnosť situácie, riziká a možné následky a v teréne si vzájomne pomáhajú. No na plnohodnotné vykonávanie preventívnych opatrení potrebujú mnohí ľudia našu pomoc.

 

** Prispejete do zbierky Dezinfekcia, mydlá, šampóny, zubné pasty a kefky, teplomery, rúška, materiál na výrobu rúšok, rukavice, šatstvo a topánky, ale aj plienky a kojenecká strava, to je len malý výpočet všetkého, čo je potrebné.

 

** Podporte zbierku finančne Finančná podpora je viac než vítaná. Humanitárnu zbierku je možné podporiť aj finančne prostredníctvom vyhlásenej zbierky na ludialudom.sk.

 

** Hľadáme dobrovoľníkov     Máte chuť pár hodín pomôcť? Prihláste sa ako dobrovoľníkom na pomôcť pri preberaní, triedení a balení vyzbieranej pomoci. Prihlásiť sa môžete TU.

 

Viac informácií ohľadne zbieraných vecí, možnosti parkovania a ďalšej potrebnej pomoci sú zverejnené na FB evente.

Zbierka zabezpečí potrebnú adresnú materiálnu pomoc, jej transfer a distribúciu pre rodiny v núdzi. Zbierku budeme distribuovať priamo ľuďom a do rodín, kde ju najviac potrebujú.

Zbierku organizuje Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) v spolupráci s INEX Slovakia, rodinným centrom Prešporkovo, Bratislava – Staré Mesto Brighter Life Center.