10. 03. 2022
(131/174)

Spustili sme finančnú zbierku na pomoc pre nemocnicu v Užhorode!

Pred pár týždňami bolo pre nás nepredstaviteľné, že u našich najbližších susedov bude zúriť vojna. Nekonečné rady utečencov, každodenné správy o bombardovaní a ľudských obetiach a koniec vojny v nedohľadne nám naháňa hrôzu. Teší nás však nevídaná vlna solidarity a pomoci utečencom a vojnou zmietanej Ukrajine.

Solidarita, spolupráca a humanita sú pre nás veľmi dôležité. Rovnako ako adresná pomoc. V kontexte ostatných dní a aktivít sme sa rozhodli spustiť finančnú zbierku na pomoc pre nemocnicu v Užhorode. Vďaka vyzbieraným financiám budeme môcť zabezpečiť humanitárnu pomoc lekárom, pacientom a ľuďom v núdzi.

Už niekoľko dní sme v priamom kontakte s odborným personálom z nemocnice v Užhorode, vďaka čomu máme aktuálne informácie o potrebnom materiály a pomoci. Potreby sa však denno-denne menia, zásoby všetkého sa stále zmenšujú a potreba humanitárnej pomoci je čoraz výraznejšia. Okrem mnohého iného, momentálne nevyhnutne potrebujú lieky proti bolesti, injekčné striekačky, spacáky, deky, či krčné goliere.

 

Na finančnú zbierku môžete prispieť priamo cez výzvu na darujme.sk. V prípade, ak sa rozhodnete využiť iný spôsob ako darcovstvo cez náš paypal účet alebo prevodom na účet, prosíme, nezabudnite uviesť do poznámky UA AID.

Ďakujeme, že aj vďaka Vašej pomoci sa nám podarí zabezpečiť chýbajúci nevyhnutný zdravotnícky materiál a humanitárnu pomoc a  jej bezpečné doručenie do nemocnice v Užhorode.

Ďakujeme, že ste solidárni k ľuďom v núdzi. Ďakujeme, že pomáhate.