12. 11. 2019
(82/176)

ACEC oslavuje 20 rokov!

Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) bola založená v roku 1999. Odvtedy sme  realizovali 62 samostatných projektov, z ktorých 13 projektov sme realizovali v zahraničí – nielen v krajinách V4, ale aj vo Francúzsku, Nemecku, Belgicku, Rakúsku, Bielorusku, Spojených štátoch, či Bosne Hercegovine. Dvanásť z našich projektov sme realizovali dlhšie ako 2 roky a ak by sme sa pokúsili tieto roky zrátať, len týmto 12 projektom, sme sa venovali spolu 76 rokov.

To, čo je za tých 20 rokov výnimočné sú však ľudia! „Každodenný“ tím ACEC za dvadsať rokov tvorilo 47 ľudí. Prostredníctvom našich projektov prezentovalo Slovensko v desiatich krajinách viac ako 293 osobností z oblasti kultúry (výtvarné umenie, hudba, film, divadlo, literatúra) a ekonomiky. Len počas našej obľúbenej Neviditeľnej výstavy sa nám podarilo zoskupiť 58 výtvarníkov z 29 krajín! Vďaka 1566 prijatým prihláškam na ocenenie Roma Spirit sme sa dozvedeli o výnimočných ľuďoch a organizáciách a mohli spolu s partnermi oceniť 71 laureátov Roma Spirit.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli realizovať naše myšlienky a s dôverou ich podporili ešte v ich počiatkoch! Ďakujeme aj tým, ktorí sa k nám pridali a pomohli nám rozvíjať sa a rásť! Naše aktivity podporilo viac ako 75 sponzorov a partnerov, bez ktorých by to nešlo!

Ďakujeme všetkým, ktorí s nami písali náš príbeh!